Jasono Powello fotoprojektas "Žvilgsnis į praeitį" ("Looking Into the Past") leidžia pažvelgti į senąsias JAV gatves. Powellas sujungia dvi tos pačios vietos nuotraukas, kurias skiria šimtas metų. Senas nuotraukas jis randa JAV Kongreso bibliotekoje, lieka tik parinkti tinkamą rakursą. Įkvėpė autorių šiam projektui meilė istorijai.
Skaityti toliau »
1862 metų liepos 4 dieną, jaunas matematikas Charles Dodgson, geriau žinomas kaip Lewis Carroll, plaukiojo valtimi su draugais.
Skaityti toliau »
Fotografė iš Helsinkio Wilma Hurskainen pasiūlė trims savo seserims atkurti jų bendras nuotraukas, kurias padarė jų tėvas, kai jos buvo mažos. Ir štai kas išėjo.
Skaityti toliau »
Shorpy (Shorpy Historical Photo Archive) - tai unikalus internetinis projektas, kuris patiks visiems, kas mėgsta senas nuotraukas ir domisi istorija. Šioje svetainėje surinktos suskaitmenintos 1850-1950 metų laikotarpio nuotraukos, saugomos Library of Congress archyvuose. Pavadinimas kilo nuo berniuko Shorpy Higginbotham vardo, gyvenusio prieš šimtą metų.
Šiame strapsnyje mes surinkome praėjusio amžiaus pradžios gyvūnų nuotraukas.
Skaityti toliau »
Kas gi nežino šio Anglijos simbolio? Visada žiūrėdamas į tokius istorinius paminklus, susimąstai apie tai, kaip gi jie buvo statomi tais laikais. Šį kartą mes turime galimybę stebėti procesą.
Skaityti toliau »
Kaip žinia, 1961 metais rugpjūčio 13 dieną buvo pastatyta Berlyno siena, kuri atskyrė tris sąjungininkų kariuomenių kontroliuojamus Berlyno sektorius nuo Rytų Vokietijos ir tapo Šaltojo karo simboliu. Berlynas buvo padalintas į Vakarų Berlyną ir Rytų Berlyną. Griuvo siena tik 1989 metų lapkričio 9 dieną. Fotografas Stefanas Koppelkammas nukeliavo į Rytų Vokietiją 1990 metais, kai ši šalies dalis vis dar nebuvo atstatyta, o antrą kartą aplankė šiuos kraštus jau 2000 metais. Labai įdomu palyginti nuotraukas.
Skaityti toliau »
Kaip rasti sprendimą: Salvadoro Dali metodas (kurį jis nusižiūrėjo nuo cistersų vienuolių). Reikia atsisėsti ant kėdės su dviem plačiais porankiais, paimti gilią lėkštę ir šaukštą. Jei jūsų sapnas paprastai būna gilus, reikia paimti didesnį šaukštą. Apverskite lėkštę ir padėkite ją ant grindų. Sėdėdami ant kėdės, laikykite šaukštą virš lėkštės nestipriai suspaudus ją tarp nykščio ir didžiojo piršto. Pasistenkite užmigti tokioje padėtyje, galvodami apie problemą, kurią reikia išspręsti. Kai šaukštas nukris ir atsitrenks į lėkštę, staiga pažadindamas jus, problema bus išspręsta, o sprendimas surastas.
Skaityti toliau »
Tulpių manija - tai audringas laikotarpis Olandijos istorijoje, kai tulpių svogūnėlių paklausa pradėjo stipriai viršyti pasiūlą, o šio produkto kainos pasiekė neįtikėtiną lygį (ypač 1634-1637 metais). Per keletą metų, vieno tulpių svogūnėlio kaina išaugo dešimtis kartų.
Skaityti toliau »
Jungtinių Tautų Organizacijos teigimu, pasaulyje yra apie 3 mln. sudužusių laivų. Šie kadaise didingi laivai dabar guli dugne arba yra išplauti į krantą. Jie primena apie tai, kad amžinų dalykų nėra.
Skaityti toliau »
Antroje 19 amžiaus pusėje Europoje ir Šiaurės Amerikoje prasidėjo zoologijos sodų aukso amžius. Sodų savininkai lankytojams demonstruodavo ne tik gyvūnus, bet ir negrus, eskimus ar indėnus.
Skaityti toliau »
1 2 ... 13 14

Kategorijos