10 faktų apie karalienes

1. Karalienė Ranija – jauniausia mūsų laikų karalienė. Ji tapo Jordanijos karaliene kai jai buvo 29 metai. Metai iki karūnacijos ji dirbo Amano banke.

2. Ana Burgundietė tapo pirmąja moterimi, kuri per vestuves gavo žiedą su deimantu. Jį jai 1477 metais padovanojo vokiečių karalius Maksimilianas I.

3. Britų karalienė Elžbieta I (1533–1603) turėjo 3 000 apdarų.

4. Kai 1762 metais Rusijos imperatorienė Elžbieta I mirė, jos garderobe buvo rasta 15 000 suknelių. Kalbama, kad dažnai Elžbieta I per vakarą keitė 2-3 apdarus.

5. Britų karalienės Viktorijos (1819–1901) gimtoji kalba buvo ne anglų, o vokiečių. Jos motina buvo vokiečių hercogo duktė, ir namuose visada kalbėjo vokiškai, todėl Viktorija taip ir neišmoko kalbėti angliškai be akcento.

6. Karalienė Viktorija turėjo 9 vaikus ir 34 anūkus, bet vaikų labai nemėgo, ypač kūdikių. Tačiau kai jos vyriausia dukra buvo ištekinta ir išvyko gyventi į Vokietiją, Viktorija parašė jai 8 000 laiškų.

7. Viktorija soste išbuvo 63 metus, monarchui tai labai daug. Jos gimtadienis iki šiol švenčiamas Kanadoje. 40 metų Viktorija buvo našlė, visada nešiojo juodą suknelę. Žmonės ją taip ir praminė – „našlė“.

8. Trumpiausiai karaliavo Jane Gray arba Jane Dodley. Anglijos karaliene ji buvo nuo 1553 metų liepos 10 dienos iki 1553 metų liepos 19 dienos, tai yra, lygiai devynias dienas. Po to ją nubaudė mirtimi už valdžios uzurpavimą.

9. Įnoringiausia karaliene buvo Madagaskaro karalienė Ranavalona. Ji žudė savo pavaldinius, jei šie pasirodydavo jos sapnuose be įspėjimo.

10. 1357 metais Portugalijos karaliene tapo mirusi moteris. Princesė Ines de Kastro buvo antra princo Pedro žmona. Jos uošvis, Alfonsas Išdidusis įsakė nužudyti ją ir jos vaikus, nes nekentė jos už tai, kad ji buvo iš prastuomenės. Kai Pedro buvo karūnuotas, jis įsakė ekshumuoti savo žmonos kūną ir privertė dvarininkus pripažinti ją Portugalijos karaliene.

Komentarai

Kategorijos