7 istoriniai mitai

Ieva suvalgė obuolį. Obuoliai naudingi sveikatai, bet jų reputacija buvo visiškai sugadinta, kai Ieva Edeme nuskynė nuo medžio obuolį ir atemė iš savo palikuonių galimybę gyventi rojaus sode. Tačiau Biblijoje nenurodyta, kokį būtent vaisių suvalgė Ieva, tai galėjo būti ir kriaušė, ir mangas, ir net apelsinas. 
Voltas Disnėjus nupiešė Peliuką Mikį. Manoma, kad garsųjį peliuką nupiešė pats Voltas Disnėjus, bet iš tiesų Mikis - tai geriausio studijos animatoriaus Ubo Iwerkso kūrinys. Šis animatorius garsėjo tuo, kad piešė neįtikėtinai greitai, todėl pirmas filmukas apie Mikį padarytas buvo vos per dvi savaites.
Van Gogas nusipjovė ausį. Skurde gyvenęs genialus tapytojas, per savo gyvenimą sugebėjęs parduoti tik vieną paveikslą, susipyko su savo draugu Gogenu, kuriam tuo metu labiau sekėsi pardavinėti savo darbus, ir nusipjovė ne visą ausį, o tik ausies spenelio gabaliuką. 
Napoleonas buvo neūžauga. Daug kas mano, kad Napoleono ambicijos buvo savotiška kompensacija už jo nedidelį ūgį. Iš tiesų Napoleono ūgis buvo 168 cm - didesnis už to meto vidutinį. 
Fernandas Magelanas apiplaukė pasaulį. Apie Magelaną visi žino du dalykus: kad jis apiplaukė pasaulį, ir kad jis žuvo dabartiniuose Filipinuose, o iš to galima daryti išvadą, kad įveikė jis tik pusę kelio. 
Šekspyras sukūrė Hamleto istoriją. Viljamas Šekspyras buvo garsiausias dramaturgas žmonijos istorijoje. Tačiau didžioji dalis jo pjesių nebuvo jo originalūs kūriniai, tai greičiau buvo pasakojimų, istorijų ir padavimų meninė adaptacija. Hamleto tragedija, pavyzdžiui, rėmėsi senu skandinavišku padavimu.
Jėzus gimė gruodžio 25 dieną. Gruodžio 25 dieną - Kalėdos, bet nėra jokio įrodymo ar patvirtinimo Biblijoje, kad Jėzus gimė būtent šią dieną. Manoma, kad šventei buvo pasirinkta ši diena, todėl kad tai buvo Piemenų diena.

Komentarai (6)

taspats tomas 2012-12-19 18:41
7 didžiausios istorinės apgavystės:
1. Krikščionybė
2. Islamas
3. Induizmas
4. Budizmas
5. Judaizmas
6. Jėzus
7. Alachas
Dievas 2012-12-12 11:31
zmones, juk uzdraustasis "vaisius" nera valgomas...jis tik taip pavadintas... Ieva sugunde Adoma ir tiek. O ne obuli suvalge.
Anonymous 2012-12-08 23:05
Zmones, atsibuskit! Biblijos nereikia suprasti zodis i zodi! Tai yra simboliu kalba. Tiek del vaisiau, tiek del Jezaus gimimo datos. Nera tiksliai zinomi Kristaus gimimo metai, tik apytiksle data, ka jau kalbeti apie tikslia diena... Gruodzio 25 d. pasirinkta kaip saulegrizos pradzia- dienos ilgeja ir svieseja. Atleiskit, bet suprasti Sventaji Rasta zodis i zodi tolygu tvirtinti, kad Dievas - Senukas gyvenantis ant debesies :)
Istorikas 2012-11-28 06:31
Skirkit savokas "Magelanas" ir "Magelano ekspedicija", analfabetai..niekas nesako, kad F. magelanas apiplauke, nes taip, jis zuvo Filipinuose, bet jo ekspedicija tai apiplauke..
lol 2012-11-27 17:28
"kai Ieva Edeme nuskynė nuo medžio obuolį"
haha koks pridurkas verte sita straipsni? Edemas ble...
inetukas 2012-01-20 19:37
balsuokit zmones

Kategorijos